Değerli Bornovalılar,

İzmir’in tarihini 8.500 yıl öncesine dayandıran Yeşilova Höyüğü’nün yer aldığı, pek çok kaynağa göre İlyada ve Odysseia Destanları’nın yazarı Dünyaca ünlü ozan Homeros’un yaşadığı ve Kurtuluş Mücadelemizin sembol noktalarından olan Belkahve’nin sınırları içerisinde bulunduğu, köklü ve özel bir kent Bornova… Bunların yanısıra, başta üniversiteler olmak üzere önemli eğitim kurumları, sanayi siteleri ve dev sanayi kuruluşları, misket üzümünden bamyasına tarımsal zenginlikleri ve geçmişten günümüze spor alanında imza attığı ilkleri ile İzmir’in lokomotifi olma misyonunu taşıyor.

Belediye Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğum Bornovamızı; köklü geçmişine, tarihi ve doğal güzelliklerine sahip çıkarak, büyütmek ve yaşanabilir bir kent olarak çocuklarımıza miras bırakmak en büyük hedefimiz.

Göreve geldiğimizden bugüne; “Bornova Hepimizin” diyerek, katılımcı ve çözüm odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Kadın-erkek, çocuk- genç-yaşlı, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek için kaynaklarımızı ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda etkin ve verimli bir şekilde kullanıyoruz.

Sanayi-üniversite işbirliğinde, işsizlik sorunun çözümüne, özellikle gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacak projelere öncülük ediyoruz.

Birçok tarihi, doğal ve turistik zenginliğe sahip Bornovamızı, kültürden sanata, spordan çevreye her alanda örnek ve öncü bir kente dönüştürme vizyonuyla projeler üretiyoruz.

Amacımız; değerli büyüklerimizin huzurla yaş aldığı, kadınlarımızın hayatın her alanında etkin olduğu, geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin ileriye umut ve güvenle bakabildiği bir kent yaratmak…

Bornovamızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, akıldan ve bilimden taviz vermeden ve siz Bornovalılardan aldığımız güç ile hep birlikte geleceğe taşıyacağız.

Sevgi ve saygılarımla…

Dr. Mustafa İDUĞ
Bornova Belediye Başkanı

Comments are closed.

Close Search Window