Yarışma konusu “Çocuk Gözüyle Atatürk ve Cumhuriyet” olarak belirlenmiştir.

-Çocukların hayal gücü, duygu ve düşüncelerini ifade edebilmelerine olanak tanıyarak, Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet değerlerine ilişkin duyarlıklarını sanat yoluyla artırmak amaçlanmaktadır.

-İzmir il sınırları içinde yer alan tüm Özel ve Resmi Okullarda öğrenim gören öğrencilere açıktır.

Yarışma katılacak öğrenciler 6-10 yaş aralığında (1. Kategori) ve 11-15 yaş aralığında (2. Kategori) olmalıdır. İki kategoride değerlendirme yapılacaktır.

Yarışmaya resim gönderilmeyecektir.

Yarışma Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde Belediyemizce verilecek malzemeler kullanılarak yapılacaktır.

Yarışmaya katılacak olanlar en geç 17 Nisan 2017 Pazartesi saat 17:00’ye kadar ÖN Kayıt Formu doldurmalıdır. Ön Kayıt Formuna Bornova Belediyesi web sitesinden, Okul Müdürlüklerinden ve Bornova Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünden temin edebilirler. Formlar elden ya da posta/kargo ile yoluyla gönderilebildiği gibi (resimyarismasi2017@bornova.bel.tr) adresine e-posta yoluyla gönderilebilir.

Yarışma 22 Nisan 2017  Cumartesi günü saat 10:00-12:00 arasında Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde gerçekleşecektir.

-Yarışma ile ilgili sorular için 999 29 29  Aysun BİRCAN (dahili no: 4968) ya da Beste EŞKİ (dahili no: 4963) iletişime geçilebilir.

-Yarışmanın ödülü ise İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Gezisidir. Kazanan katılımcı; yanında bir ebeveyninin geliş gidiş uçak masrafları, havaalanı- müze arası transferler, rehberli müze gezisi ile atölye çalışmalarını kapsayan sanat dolu bir gün geçirme olanağı elde edecektir.