Haberler|

 Bornova Belediyesi, betonlaşan kentte bitki ve çiçek yetiştirme imkanı bulamayan ortaokul öğrencilerini toprakla buluşturdu. Hazırlanan proje kapsamında ilk kez fide dikme tecrübesi yaşayan minikler Bornova Belediyesi’ne ve başkan amcalarına teşekkür etti. Çocuklar, “Bizim için bu etkinliği hazırlayan ve  toprakla buluşturan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür ederiz”diyerek duygularını dile getirdi.

Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen etkinlik Uzun Hasan Orta Okulu’nda yapıldı. 5. Sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği fide dikiminde Bornova Belediyesi’nde görevli Orman Mühendisi Mehmet Yıldız çocuklara ilk önce fide ekim eğitimi verdi. Bitkiler ve çiçekler hakkında genel bilgiler aktardı. Ardından fidelerin evlerde saksılara nasıl yerleştirileceği ve nasıl bakım yapılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Kendilerine verilen saksılara dikim yapan minikler, unutamayacakları bir deneyim yaşadı.

Toprağa dokundular

Etkinliğin öğrencilerin toprakla buluşması ve doğaya olan ilgisini geliştirmek amacıyla düzenlendiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Tarım, toprağa bakmak ve toprağa emek vermek çok önemli. Bizde bu etkinlikle çocuklarımızın toprağa dokunmasını sağladık. Ektikleri fideleri evlerine götürüp onların bakımlarını yapacaklar. Bu sayede sorumlulukta almış olacaklar”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window