Haberler|

Bornova’da Naldöken Mahallesi sakinlerinin heyecanla beklediği kapalı pazar yerinde geri sayım başladı. İçerisinde Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nin de yer alacağı projenin inşaatı hızla yükseliyor.

Bornova Belediyesi kısa bir süre önce temeli atılan Naldöken Pazar Yeri bölge halkına hizmet vermek için gün sayıyor. 108 tezgah kapasitesi ile 1.220 m² kapalı alana sahip olacak pazaryeri inşaatının yüzde ellisi tamamlandı. Çelik projenin ana hatları, kolonları ve makas sistemleri bitti. Pazar Yeri projesi içinde yer alan 150 m² büyüklüğünde Çocuk Aktivite Merkezi ile 70m²’lik zabıta binasının tesisat işleri tamamlandı, duvar örüm işlerinde sona gelindi. yer alıyor. Pazar kurulmayan günlerde düğün salonu olarak da hizmet verecek modern pazar yeri otoparkı, yapılacak çevre düzenlemesi ve hemen yanıbaşındaki futbol sahası ile mevcut bölgeye ayrı bir değer katacak.

Çözüm bekleyen bir sorundu

Pazar yeri ile Çocuk Oyun Aktivite Merkezi’nin Naldöken Mahallesi sakinlerinin en önemli talepleri arasında yer aldığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Sadece yıllardır çözümü beklenen kapalı Pazar yeri sorununu çözmekle kalmayıp, çocuklarımız ve annelerini için hizmete açacağımız merkezle ilgili çalışmalarımız hızla sürüyor. Naldökenliler proje tamamlandığında modern koşullarda alışveriş imkanına kavuşacak. Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi ile de çocukların kaliteli zaman geçirmesini sağlarken annelerine gündelik işlerini yapmaları ve kendilerine zaman ayırmaları için imkan yaratacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window