Genel|

İtalyan yazar Dario Fo’nun kaleme aldığı ‘Hırsız’ adlı tiyatro oyunu Bornovalılar ile buluşuyor. Bornova Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak sahnelenecek oyun, 13 Haziran Pazartesi günü Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21:00’de başlayacak.  

Suat İnal ve Ali Yaylı’nın sahneye uyarladığı ve yine Ali Yaylı’nın yönetmenliğini üstlendiği tek perdelik politik güldürü türündeki ‘Hırsız’ oyununda ünlü sanatçılar Umut Oğuz, Tuna Arman, Somer Karvan, Ceren Bayır, Ebru Karanfilci ve Suat İnal sahne alacak.

“Tiyatroseverleri bekleriz”

Kültür ve sanat kenti olan Bornova’da bu tarz etkinliklerin önemli olduğuna dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Belediye olarak her zaman sanatın ve sanatçının destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ücretsiz olarak gerçekleşecek bu oyuna tüm tiyatro severleri bekleriz” dedi. 

İtalya da geçen hikayede, hırsızlık çetesi mensubu olan Tornatti, bir politikacının evine soygun yapmak için girer. Bir anda ev sahipleri ve ahbaplarının arasında kalan Tornatti, şahit olduğu manzara karşısında ne yapacağını şaşırır ve buradan kurtulması, polisin elinden kurtulmaktan daha zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window