Haberler|

Bornova Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri’nin son ödeme tarihi olan 31 Mayıs öncesinde vatandaşların işlemlerini kolaylıkla yapabilmelerini sağlıyor. Vatandaşlara  hem veznelerden, hem de internet üzerinden ödeme yapma imkanı sunan belediye, bahçesinde bulunan akıllı vezneden 24 saat ödeme alıyor. Ayrıca 65 yaş üstü büyüklere evde ödeme kolaylığı sağlarken, hafta içi vergilerini yatıramayan Bornovalılar için de Mayıs ayının son hafta sonu veznelerini açacak.

Bornova Belediyesi vergi ödemelerinde oluşan yoğunluğun önüne geçilebilmek ve mükelleflerin borçlarını rahat yatırabilmesini sağlamak için her türlü önlemi aldı. Ödemeler, Büyükpark içindeki Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi ve Çamdibi Veznesi’nden ve mobil ödeme noktalarından gerçekleştirilirken, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden ve internet bankacılığı sistemi üzerinden de mükellef sicil numarası ile ödeme yapılabiliyor.

Vezneler haftasonu da açık 

Hafta içi vergilerini ödeyemeyen vatandaşlar için vezneler hafta sonu da açık olacak. Bornova Belediyesi’nin Merkez ve Çamdibi tahsilat vezneleri 31 Mayıs öncesi son hafta sonuna denk gelen 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar günleri hizmet verecek. 

65 Yaş üzeri vatandaşlara evde tahsilat kolaylığı

Bornova Belediyesi, 65 yaş üzeri Bornovalılara evde tahsilat kolaylığı sağlıyor. Bornova’nın yaş almış büyükleri için yapılan uygulamada, evlere gönederilen mobil cihazla tahsilat gerçekleştiriyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler 999 29 29’dan dahili 4100, 4102 ve 4113’ü arayarak randevu talep edebilir.

Bornovalı mükelleflerin yoğunluk yaşanmaması için vergi ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda hatırlatma yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Toplanan vergiler ilçemize hizmet ve yatırım olarak geri dönüyor” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window