Genel|

Bornova Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 2022 yılın ilk konserini verdi. Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesislerinde gerçekleşen konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Şef Dr. Mahmut Karagenç yönetimindeki koro, seslendirdiği parçalarla izleyenleri diyardan diyara gezdirdi. Anadolu’nun farklı yörelerinden eserlerin yer aldığı türkü yolculuğu, Karadeniz ve Azerbaycan’a kadar uzandı. İki saat süren konserde koristler, solo performanslarıyla da türküseverleri hayran bıraktı. Konser 24 eserin yer aldığı 2 bölüm şeklinde gerçekleşti. 

Sanata önem veriyoruz

Sanatın ve sanatçısının her zaman yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür’. Bizde her alanda daha yaşanabilir bir kent yaratmak için çalışırken, kültür ve sanata da ayrı önem veriyoruz. Tiyatrodan, müziğe, el sanatlarından sinemaya kadar her konuda çalışmalar gerçekleştiriyor ve kurslar düzenliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window