Haberler|

Bornovalı minikler yeni yıl öncesi Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı’nda düzenlenen Kapı Süsü, Origami Çam Ağacı ve Noel Baba Yapım Atölyeleri’nde buluştu. 7-12 yaş arası çocuklar, giderek dijitalleşen dünyada kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve unutulmaya yüz tutan kütüphane kültürünü yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen atölyelerde keyifli saatler geçirdi.

Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı’nda düzenlediği etkinliklere yılbaşına özel olarak yenilerini ekledi. Miniklere kütüphane alışkanlığı kazandırmak amacıyla yılbaşına özel olarak Kapı Süsü, Origami Çam Ağacı ve Noel Baba Yapım Atölyeleri gerçekleştirildi. 7-12 yaş arası çocuklar eğitmenlerin gözetiminde çeşitli malzemeler kullanarak rengarenk yılbaşı süsleri hazırladı. 

Çocuklara kütüphane kültürü ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın önemine vurgu yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Atölye çalışmalarımızla çocuklarımızı kitaplığımıza alıştırmayı amaçlıyoruz. 2022 yılının başta çocuklarımız olmak üzere tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window