Genel|

29 Ekim Kadınları Derneği Bornova Şube Başkanı Pınar Ataş ve dernek üyeleri Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u makamında ziyaret etti.  Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan 29 Ekim Kadınları Derneği 1. Şubeler toplantısı öncesi gerçekleşen ziyarette Ataş, toplantıya ev sahipliği yapacak olan Bornova Belediyesi’ne ve Başkan İduğ’a teşekkür etti.  Chp Genel Başkan Yardımcısı ve  Denizli Milletvekili Gülüzar Biçer Karaca’nın da katılacağı  ve Genel Merkezi Ankara’da bulunan derneğin ilk toplantısını Bornova’da yapmalarından mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan İduğ, her zaman kadınların yanında olduklarına vurgu yaptı. 

28 Ekim 2021 tarihinde faaliyete başlayan derneğin hayırlı olmasını dileyen Başkan Mustafa İduğ,  Bornova Belediyesi’nde önceliği kadın ve çocuklara verdiklerini dile getirdi. Başkan Mustafa İduğ, “Kadınları üretime katmak üzere mesleki beceri edindirme kursları düzenlemekten, kadın kimliği bilincinin güçlendirilmesi için eğitim çalışmaları yapmaya kadar birçok alanda birden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları çok önemli. Bizde bu bilinçle hareket ediyoruz” dedi. 

Bornovalı kadınlar atasının yolunda                            

Kadınlar için belediyenin yaptığı çalışmalara teşekkür eden Dernek Şube Başkanı Pınar Ataş, “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 28 ekim 1923 de mecliste “Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz” demişti. Bizde Cumhuriyetin ilanından tam 98 yıl sonra Bornovalı Kadınlar olarak atamızın açtığı bu aydınlık yolun savunucusu olmak adına derneğimizin kurulumunu gerçekleştirdik” diyerek dernekleri hakkında bilgi verdi. 

29 Ekim Kadınları Derneği 1. Şubeler Toplantısı

11.12.2021 Cumartesi günü 10:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan 29 Ekim Kadınları Derneği 1. Şubeler Toplantısı Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Bornova Şubesinin ev sahipliğinde ki toplantıya Derneğin Genel Başkanı Avukat Şenal Sarıhan, Chp Genel Başkan Yardımcısı Gülüzar Biçer Karaca, Chp Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Chp Kadın Kolları Kadın MYK Üyeleri ile derneğin Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm şubelerinin üye ve başkanları katılacak. , 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window