Genel|

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’nci yılı Bornova’da törenlerle kutlandı. Sabah saatlerinde Bornova Kaymakamlığı’nda düzenlenen tebrikat töreninin ardından başlayan Bornova Şehir Stadı’ndaki kutlamalarda Bornova Kaymakamı Fatih Genel, 57. Topçu Tugayı Garnizon Komutanı Halil Ünver ve çeşitli ilçe müdürlerinin oluşturduğu zeybek ekibi izleyenlerden tam not aldı.  

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve 57. Topçu Tugayı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Ünver’in katıldığı töreni vatandaşlar ilgiyle takip etti. Atatürk’ün Nutuk’tan bölümleri okuduğu ses kaydının dinletildiği törende, bir de sürpriz vardı. Aralarında Kaymakam Genel ve Tuğgeneral Ünver’in de yer aldığı, bürokratlardan oluşan dans topluluğu zeybek oynadı. 

Sporculara ödül verildi

Milli cimnastikçilerin büyük beğeni toplayan gösterilerinin ardından Cumhuriyet Kupası Kros Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Resmi geçit töreninin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü’ne katılarak Bornova Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Gençlerimiz ülkemizin bekçileridir. Cumhuriyetimiz gençlerimizin omuzlarında yükselecek ve ilelebet payidar kalacaktır” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window