Genel|

Pandemi nedeniyle ara verdiği ziyaretlere mahalle gezileri ile başlayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,  dernek ziyaretleri ile devam ettirdi. Bornova Çamdibi Bölgesinde faaliyet gösteren Makedonya Debre Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İzmir Makedonya Sarovalılar Derneği, Makedonya Köprülü Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bornova Şubesi olmak üzere 4 ayrı derneği ziyaret etti. 

Başkan Mustafa İduğ’un ilk durağı Makedonya Debre Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Başkanı Beytullah Kazaferoğlu oldu. Kazaferoğlu, derneğe yaptıkları için Başkan İduğ’a teşekkür plaketi verirken,  Başkan İduğ da derneğin anı defterine yazı yazarak imzaladı. İkinci olarak  İzmir Makedonya Sarovalılar Derneği Başkanı Murat Kaçar ziyaret edildi. Dernek üyelerinin de katılım gösterdiği ziyarette Başkan İduğ, orkestra eşliğinde Balkan Şarkıları ile karşılandı. 

Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlarında yer aldığı ziyaretlerde, Makedonya Köprülü Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Bakkal ile de biraraya gelindi. Dernek üyelerinin bu güne kadar vefat eden vatandaşlar adına lokma döktürttüğü ziyarete CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’de katıldı. Başkan Mustafa İduğ’un son durağı ise Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bornova Şubesi  oldu. İduğ, burada Şube Başkanı olan ve aynı zamanda Bornova Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ercan Kahya ve Kadın Kolları Başkanı Esma Pehlivan ile biraraya geldi. 

Çalışmaları anlattı

Ziyaretlerde derneklerin çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi’nin de yaptığı çalışmaları anlattı. Dernek üyelerinin de yoğun katılım gösterdiği ziyaretlerde Bornova Belediyesinin faaliyetleri ile ilgili film izleten Başkan İduğ, asfalt üretim tesisi, araç alımı, STK Yerleşkesi  ve dijital sınıf gibi çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu çalışmalarında sona gelindiğini de belirten İduğ, “Çamdibi’nde yaşayan vatandaşlarımız fiziksel olarak spora çok yatkın oluyorlar. Bizde onular için havuzdan sonra cimnastik salonu da açacağız. Sizlerden gelen istekler bizim için çok önemli” dedi. 

Dernek çalışmalarına her zaman destek verdiklerini de belirten Başkan İduğ, “Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Gezileri arasında esnaf ziyaretleri de yapan Başkan İduğ, vatandaşlarla da bol bol sohbet etti, iyi çalışmalar diledi. Mahalle kahvelerinde oturarak çay içti.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window