Genel|

Başkan İduğ:

“Dijital dönüşüm atılımı yapıyoruz”

Bornova Belediyesi kentin tarihini dijitale taşıdı. Online olarak yayınlanan “Bornova Rehberi” ile birlikte vatandaşlar Bornova’nın ev sahipliği yaptığı tarihi mekanların bulunduğu noktaları Bornova Belediyesi’nin web sitesinden öğrenebilecekler. 

Dijital belediyecilik vizyonu doğrultusunda çok sayıda projeyi hayata geçiren Bornova Belediyesi, “Bornova Rehberi” ile kentin tarihini de dijitale taşıdı. Binlerce yılda sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Bornova, kent kültürü ve tarih meraklılarının kullanımına sunulan online rehberle birlikte artık müzeler, köşkler, sergi salonları, ziyaretçi merkezleri, kentsel alanlar ve kentin doğal güzelliklerinin yer aldığı fiziki mekanlar 3 farklı rota önerisi üzerinden online olarak gezilebilecek. 

Zamana meydan okuyan 62 yapı dijitalde

Bornova Rehberinin yayınlanmasıyla birlikte kentin çeşitli noktalarında zamana meydan okuyan tarihi yapılara artık tek tıkla ulaşılabilecek. 36 köşk, kent içinde görülebilecek meydan, park, cami ve çarşı gibi 14 nokta, 7 müze, kahvaltı yapılabilecek 3 köy, 1 ziyaretçi merkezi ve 1 doğa gezinti alanı olmak üzere 62 yerin konumu ile birlikte iç ve dış mekan fotoğraflarına ulaşmak mümkün. Bilgisayarın yanı sıra cep telefonu ve tabletten de rahatlıkla kullanılan rehber, kullanıcı memnuniyetinin sağlanmasını temel alan tasarım ilkelerine bağlı kalınarak hazırlandı.    

Dijital dönüşüm sürüyor

Dijital dönüşümün çağın gereklerinden biri olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Dijitalleşme, Bornova belediyesi olarak önceliklerimizden biriydi. Koronavirüs pandemisiyle birlikte bu alandaki çalışmalarıma ve yatırımlara ağırlık verdik. Dijital Sınıf gibi marka projelerimizin yanı sıra vergi borcu yapılandırma gibi birçok işlemi için de online hizmet sağlamaya başladık. Son olarak yayınladığımız ‘Bornova Rehberi’ ile birlikte vatandaşlarımız artık kentin tarihi mekanlarının konumlarına ve fotoğraflarına ulaşabilecekler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window