Haberler|

Bornova Belediyesi; birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olan Ramazan ayı boyunca yaptığı sosyal yardımlara arttırarak sürdürdü. Gıda yardımından, giyime kadar her konuda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan belediye Ramazan ayı boyunca başvuruda bulunan 5.654 aileye 13 bin 430 parça yardım yaptı. Ayrıca her akşam çeşitli mahallelerde 41 bin aileye de da sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. 

İş dünyası ve hayırseverlerin desteği ile yapılan çalışmalarda 5.208 gıda yardım paketi dağıtılırken, 1.404 bez yardımı, 195 mama yardımı, 110 hijyen paketi yardımı, 870 temizlik kolisi yardımı, 2247 peynir paketi yardımı yapıldı. Ayrıca 195 ev eşyası ve 3201 adette bayramlık giysi yardımında bulunuldu. 152 aileden 407 çocuğa da 2847 parça giyim yardımı ve 354 adet ayakkabı yardımı ulaştırıldı. Bornova Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kayıtlı olan 2929 vatandaşa 2 ayda bir periyodik olarak yapılan sosyal yardımlar da devam etti. 

Evlere sıcak yemek

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde her Ramazan’da kurduğu iftar sofralarına ara veren Bornova Belediyesi, farklı yöntemler kullanarak Bornovalıları yalnız bırakmadı. Toplu iftarlar yerine her akşam iftar öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara hijyen kurallarına uygun biçimde paketlemiş sıcak yemek dağıtıldı. Ramazan boyunca 41 bin vatandaşın evine yemek götürüldü. İhtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Ramazan ayı boyunca ilçemizde ki ihtiyaçlı ailelere iftar menüsü dağıttık. İhtiyaç sahibi aileleri titizlikle belirleyerek bu zor günlerde kimseyi incitmeden, kırmadan yardımlarımızı sürdürdük”dedi. 

Yardımlar İş dünyasından

Yardımları iş dünyası ve hayırseverlerin destekleri ile gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan İduğ, “İhtiyaçlı ailelerimiz için yaptığımız yardımlarda belediye bütçesinden para harcamadık. Bunun için bize destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Bornova Belediyesi olarak tüm çalışanlarımız ve kaynaklarımızla, Bornovalının her zaman yanında olduk ve  olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window