Haberler|

Altındağ Serintepe Mahallesi’nde, Kandere Parkı içinde bulunan, yıllar boyu kullanılmadığı için metruk hale dönüşen ve çevreden çok şikayet alan bina, Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yenileyerek, yepyeni bir aktivite merkezi haline dönüştürüldü. 

Geçmiş yıllarda çay bahçesi ve giysi bankası olarak kullanılan iki katlı bina özellikle bölgede yaşayan kadınların ve çocukların kullanımı için tekrardan tasarlandı. Yine iki kat olarak hizmet verecek olan ve içinde mutfak bölümünde bulunan 355 metrekare alana sahip bina mahalle sakinleri için yepyeni bir sosyal alan oluşturacak. 

Tesislerimizi yeniliyoruz 

Merkezin içinde bulunduğu parkta peyzaj çalışmaları ile çeşitli türdeki bitki ve çiçeklerle rengarenk bir görünüme kavuşturuldu. Binada yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, binanın tamamen yenilendiğini ifade etti. Başkan İduğ, “İlçemizde belediyemize ait olan atıl durumdaki binalarımızın tamamını yenileyerek vatandaşlarımızın etkin olarak kullanabileceği alanlar yaratmak istiyoruz. Serintepe parkı içinde bulunan binamızda bunlardan biriydi. Burayı özellikle kadınların ve çocukların güvenle vakit geçirebileceği bir sosyal alana çevirdik. Pandemi nedeniyle henüz açılışını yapamadık. En yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window