Haberler|

Bornova Belediyesi’nin koronavirüs salgınının etkilediği grupların başında gelen çocuklara özel olarak; “Yeni Yıl, Yeni Umutlar” sloganı ile düzenlendiği on-line resim yarışması sonuçlandı. Yarışmaya koronavirüs ve sağlık temaları damga vurdu. Çocuklar yaptıkları resimlerle dünyanın geleceği konusunda ne derece duyarlı olduklarını ortaya koydu. 

Bornova Belediyesi’nin koronavirüs salgını sürecinde okullarından ve arkadaşlarından uzak kalan çocuklara yönelik olarak İzmir genelinde düzenlediği “Yeni Yıl, Yeni Umutlar On-line Resim Yarışması” sonuçlandı. İki kategoride düzenlenen yarışmada İlkokul kategorisinde 3. sınıf öğrencisi Damla Bakırcı, 1. sınıf öğrencisi Hayal Üzer ikinci, 2. sınıf  Yaren Yaldız üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise 8. Sınıf öğrencisi Nurperi Özaydın birinci, 7. Sınıf öğrencisi Mehmet Eren Efeler ikinci, 8. Sınıf öğrencisi Berke Doruk Atinel ise üçüncülüğü elde etti.

2021 yılına dair hayal ve umutların rengarenk resimlerle ifade edildiği yarışma büyük ilgi görürken, resimlerin çoğunun koronavirüs salgını, doğa ve barış gibi temalarda olması çocukların dünyanın geleceği konusunda ne derece duyarlı olduğunu ortaya koydu. 

Hayalleri ile ışığımız oldular

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının çocukları da ciddi şekilde etkilediğine dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Salgın eğitim sisteminde ve çocukların sosyal yaşamlarında birçok değişikliğe sebep oldu. Hastalıkla mücadele sırasında yaşanan olumsuzluklar ve karamsarlıktan biraz uzaklaşmak ve hayata umutla bakmak için çocukların hayal gücüne ve renklerine ihtiyacımız olduğunu düşünerek böyle bir yarışma düzenledik. Ortaya çıkan resimler gösterdi ki; dünyamızın geleceği çocuklarımızda. Hayalleri ile bizlere ışık olan tüm çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window