Haberler|

Genç twitter kullanıcısı Seçkin Özdemir’in attığı tek bir tweet, yeşil Bornova’yı daha da yeşil getirecek bir kampanyanın hayata geçirilmesine vesile oldu. Özdemir’in bir günlüğüne belediye başkanı olma hayali Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un fark yaratan yaklaşımı sayesinde 500 bin fidanlık ağaçlandırma hedefine dönüştü.

Yaşar Üniversitesi’nde çalışan Seçkin Özdemir’in; “Merhaba. Biliyorsunuz Twitter’da bir akım var. Benim de yıllardır merak ettiğim bir şey var. Belediye başkanı olmak nasıl bir his. Kaç fav alırsam 1 günlüğüne belediye başkanı olabilirim” şeklinde attığı tweete cevap; “Biz öyle yapmayalım. Gel beraber iyi bir şey yapalım. Sana söz alacağın her fav için bir fidan dikeceğim” sözleriyle Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’dan geldi. 

Özdemir’in attığı tweet kısa sürede 200 bine yakın fav alırken, Başkan İduğ ile Genç twitter kullanıcısı bir araya geldi. Seçkin Özdemir’e lavanta fidanı hediye eden İduğ, büyük ilgi çeken etkileşimi Bornova Belediyesi olarak bir kampanyaya dönüştüreceklerini söyledi. “200 bin de yetmez” diyen Başkan Mustafa İduğ, Bornova’nın nüfusunu hatırlatarak hedeflerinin 500 bin fidan, yani her Bornovalı için bir fidan dikmek olduğunu belirtti. İduğ, fidan dikim alanlarını Bornova-Bayraklı sınırı,  İzyuva ve Eğridere olmak üzere üç bölgede belirlediklerini ifade ederek, “Ege Orman Vakfı’nın yaptığı fidan bağışı ile başlıyoruz. Biz sözde değil, gerçek anlamda yeşil bir Bornova yaratmak istiyoruz” dedi.   

Başkan İduğ’a hassasiyeti için çok teşekkür eden Seçkin Özdemir ise “Böyle bir geriş dönüş yapacağınızı tahmin etmiyordum. Etkileşimimiz büyük ilgi gördü. Sizden sonra Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanları da yazdı. Ben 10 yıldır İzmir’de yaşıyorum ama aslen İskenderunlu’yum. Büyük yangında oradaydım. Gördüklerim ve yaşadıklarım yeşile karşı olan duyarlılığımı daha da arttırdı. Bu nedenle sizin tweetime bu şekilde bir dönüş yapmanız beni daha çok mutlu etti. Umarım koyduğunuz hedefi hep birlikte gerçekleştiririz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window