Haberler|

Bornova Belediyesi  ‘Daha Yeşil Bornova’ yaratma hedefiyle imza attığı önemli çalışmalara pandemi döneminde de hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Bornova’nın   dört bir yanındaki parklar ve yeşil alanlar yenilenirken , 2021 Mart ayına kadar İlçeye 70 bin bitki ve mevsimlik çiçek ekilecek, 150 bin metrekare çim zemin yenilemesi yapılacak. 

3500 metrekare kauçuk zemin

Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mevcut parkları ve yeşil alanları yenileme çalışmalarına devam ediyor. Pandemi sonrası yeni görüntüleriyle vatandaşları karşılayacak olan alanlara  2021 Mart ayına kadar 70 bin mevsimlik çiçek ve bitki, 150 bin metrekare çim zemin yenilemesi yapılacak. Parklardaki çocuk oyun grupları da yenilenirken, park zeminlerine 3500 metrekare kauçuk zemin kaplanacak. 

2021 yılında   5 bin ağaç dikilecek

Bornova’daki yeşil alan miktarını arttırmak için çalıştıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ‘’ 2021 yılında park ve yeşil alanlarımızı daha keyifli bir hale getirmek istiyoruz. Bu kapsamda müdürlüğümüz tarafından bir çok çalışma yapılırken, önümüzdeki yıl ilçemize 5000 ağaç dikme hedefimizi de gerçekleştireceğiz. Yeni yılda İlçemize yeni parklarda kazandıracağız. Mevcut parklarımızı çocuklarımızın güvenliği ve sağlığı için 3500 metrekare kauçuk ile kaplayacağız ve böylece 2021 yılında Bornova’da kauçuksuz parkımız kalmamış olacak’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window