Haberler|

Bornova Belediyesi ilçe genelinde sürdüğü asfalt, beton ve kilit parke taş çalışmalarına devam ediyor. Kent içi ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek amacıyla yapılan yol çalışmalarında sıra, ilçenin en hareketli yerlerinden olan Çamdibi Pazaryeri bölgesine geldi.

Çamdibi’nde parke taş çalışması

Son iki yıl içinde Rafetpaşa Mahallesi’nde 40, Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde ise 28 sokakta parke taş çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak ilçenin en işlek yerlerinden olan Çamdibi Pazaryeri bölgesindeki sokakları yenilemeye başladı. Devam eden çalışma kapsamında Pazayeri civarında 2.500 metre kare parke taş döşenecek.

Yenileme, bakım ve onarım

Bornova Belediyesi’nin 2019 yılında bu yana yaptığı çalışmalarda 60 metrekare yol yenilenirken, 24 bin metrekarelik bakım onarım çalışması yaptı. Toplamı 84 bin metrekare olan çalışma kapsamında 21 km asfalt döküldü. Aynı süreçte 169 bin metrekaresi yenileme, 27 bin metrekaresi bakım onarım olmak üzere toplam 187 bin metrekare parke taş kullanıldı. Parke taş kullanılarak yapılan yolların uzunluğu ise 38 kilometreyi buldu. 

Başkan İduğ: Çalışmalarımız sürecek

İlçenin tüm mahallelerindeki sokakları kent kimliğine yakışır hale getirdiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Çamdibi Pazaryeri ve çevresi ilçemizin en hareketli yerleri arasında yer alıyor. Kapalı pazaryerimiz dışında esnaf va yerleşimin de yoğun olduğu bir bölge. Burayı hem ulaşım, hem görüntü açısından daha konforlu bir hale getirmeyi hedefliyoruz. İlçe genelindeki çalışmalarımız devam edecek. 2021 yılında kurmayı planladığımız asfalt plenti ile de Bornova’daki yol sorunun kökten çözeceğiz ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window