Haberler|

Daha yaşanabilir bir kent yaratma yolunda kaynaklarını etkin ve verimli kullanan Bornova Belediyesi, hizmet filosuna yeni araçlar kazandırmaya devam ediyor. 2019 yılında başlattığı kiralama yerine satın alma modeline geçiş hamlesiyle Türkiye’ye örnek olan belediye, 8 yeni kamyon ve iş makinesi ile filosundaki araç sayısını 118’e çıkardı.  Yeni alınan araçların ilk kontağını İse Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ çevirdi. 

2021 yılı sonuna kadar Bornova Belediyesi’nin öz varlığı olan araç sayısının 150 olması planlanıyor. Son yapılan yatırımlarda Fen İşleri Şantiyesinde kullanılmak üzere 1’i Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe edilen 2 adet Ekskavatör (paletli ve lastikli),  1 adet bekoloder iş makinesi ile 12 metreküp ve 8 metreküplük 5 adet damperli kamyon alımı gerçekleşti. 

Hizmet filosuna kazandırılan araçları deneyen Bornova Belediye Başkanı Dr.  Mustafa İduğ, Fen İşleri Şantiyesi içinde tur attı, araçlar hakkında da bilgi aldı. 

2021’de hedef 150 araç

Yeni alınan kamyon ve iş makinelerinin tüm Bornova’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan İduğ, “Kiralamadan satın alma yöntemine geçerek filomuza kazandırdığımız araçlar verimlilik ve hizmet açısından büyük önem taşıyor.  Kiralanan araçlar 2014 modeldi. Satın aldığımız 2019-2020 model araçlar ile uzun süre sorun yaşamadan hizmet edeceğiz. Hedefimiz 2021 yılında araç sayımızın 150 olması”dedi. 

Önce İnsan, Önce Sağlık

Bornova’yı büyütmek için göreve geldiklerini belirten Başkan Mustafa İduğ, “Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü halkımızın en çok talepte bulunduğu müdürlükler. Bunun içinde belediyemizin vitrin müdürlükleri. Burada çalışan ekip arkadaşlarımızın güvenli ve sağlılı araçlarla çalışması çok önemli. Biz önce insan, önce sağlık diyoruz”diye konuştu. 

‘Depremde de tüm araçlarımıza çalıştık’ 

2020 yılının koronovirüs ve deprem gibi olaylarla zor geçen bir yıl olduğunu dile getiren Başkan İduğ, “Biz tüm yaşananlara rağmen yılmadan çalışmaya devam ediyoruz. Bayraklı’da yaşanan deprem felaketinde tüm Bornova Belediyesi tüm ekibi ve araçları ile orada gerekeni yaptı. Biz olması gereken  her türlü doğru işin yanındayız ve olmaya devam edeceğiz”dedi. Bornova Belediyesi birim müdürleri de Başkan İduğ’a çalışma şartlarında sağlanan iyileştirmeler için teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window