Haberler|

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüse karşı yeni tedbirlerin uygulanmaya başlayacağı hafta sonu öncesi Bornova’daydı. Vali Köşger, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ile birlikte vatandaşı dinledi, esnafa moral verdi.

Ülke genelinde koronavirüs vakalarının artışa geçmesinin ardından denetimler sıklaştırılırken, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yeni tedbirleri anlatmak, esnafa ve vatandaşlara moral vermek üzere Bornova’daydı. Kuaförlerden kahvehanelere, pastanelerden lokantalara, banka şubelerinden mağazalara Bornova’nın Tarihi Çarşısı’ndaki işletmeleri ziyaret eden Vali Köşger’e, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ eşlik etti. 

Vali Köşger: “Bornovalılar oldukça bilinçli”      

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, deprem sonrasında kentteki koronavirüs vakası ile ölüm sayısının 3 kat arttığını söyleyerek, “Esnafın faaliyetleriyle ilgili tedbirler alındı. Biz de bu kısıtlamalarla ilgili vatandaşlarımız farkındalığını artırmak için Bornova’ya geldik. Şunu söyleyebilirim ki vatandaşlarımız oldukça bilinçli, olayın farkında. Getirilen yeni kısıtlamaların da olması gerektiğini ve uyacaklarını ifade ettiler. Halihazırdaki maske, mesafe ve hijyen kurallarına da riayet ettiklerini gözlemledim” dedi.

Başkan İduğ: “Birlikte mücadele edeceğiz”

Bornova Belediyesi olarak koronavirüs salgını ve deprem sürecinde yürüttükleri çalışmalar hakkında Vali Köşger’e bilgiler veren Başkan İduğ ise sağlığın her şeyden önce geldiğini belirterek, “Salgına karşı verilen mücadelenin hükümet ve yerel yönetimlerin birlikte çalışması ile kazanılacağını düşünüyorum.  Biz başından beri bu anlayışla çalıştık. Vatandaşlarımızın ve tekrar kepenk kapatmak zorunda kalacak olan esnafımızın içi rahat olsun. Bizler bu zorlu süreçte onların yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window