Haberler|

Bornova Belediyesi’nden Zafer Bayramı’na tedbirli kutlama. Bornova, Kurtuluş Savaşı ve Türk Tarihi’nin en önemli zaferlerinden olan Büyük Taarruz’un 98. yıldönümünün coşkusunu koronavirüs önlemleri çerçevesinde Belediye meclis üyeleri ve bürokratların katılacağı, Bornovalının ise evlerinin balkonlarından eşlik edeceği fener alayı ile yaşayacak.  

Bornova Viyadükleri altından saat 20.00’da başlayacak kortej geçişi, Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek. Mustafa Kemal Caddesi Ayyıldızlı bayrağımızın renklerine boyanacak. Sosyal mesefa kuralarına uygun şekilde katılımcıların maskeli şekilde yer alacağı kortejde efeler en önde yürüyecek. Vatandaşlar, kendilerini selamlayacak Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ile meclis üyeleri ve bürokratlarına ellerinde Türk Bayrakları ile balkonlarından eşlik edecek. Bornovalılar, Bornova Belediyesi’nin dağıttığı bayraklarla Bornova Belediye Bandosu’nun çalacağı zafer şarkıları ve marşlarını hep bir ağızdan söyleyecek. 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin önemine dikkat çekerek, Bornovalılara hem çağrı, hem uyarı yaptı;  “Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Büyük Taarruz’un 98. yıl dönümünü hep birlikte ve coşkuyla kutlayacağız. Ancak artan vaka sayıları nedeniyle tedbiri de elden bırakamayız. Geniş katılımlı etkinlikler yapmak yerine, coşkuyu evlere taşıyacağız. Tüm Bornovalıların bu coşkuya ellerinde ayyıldızlı bayraklarla evlerimizin balkonlarından eşlik edecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window