Haberler|

Bornova Belediyesi’nin farklı sektörler için hafta boyu açık kalacak şekilde tasarladığı Özkanlar Bornova Yeni Pazarı’nda özellikle kadınların merakla beklediği Sosyete Pazarı da açıldı. Koronavirüs salgını önlemleri çerçevesinde açılışı yaklaşık 2.5 ay ertelenen pazara ilgi yoğun oldu.

Sosyete Pazarı da olarak bilinen Tekstil Pazarı normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte hizmet vermeye başladı. Meraklıları her hafta Perşembe günleri kurulacak pazarın ilk gününde alana zabıta ekiplerinin kontrolünde dezenfeksiyon tünelinden geçirilerek alındı. Maske takma zorunluluğun olduğu Özkanlar Yeni Bornova Pazarı’nda tezgahlar üç metrelik aralıklarla kuruldu. Hem esnaf, hem vatandaşlar Eski Özkanlar Pazarı’nın tekstil bölümünün de büyük ilgi gördüğünü hatırlatıp; “Ayrıca bir tekstil pazarı kurulması bizleri daha da mutlu etti. Çok özlemişiz” diyerek Başkan İduğ’a ve Bornova Belediyesi’ne  teşekkür etti. 

İki yıl süren sorunun çözüme kavuşmasıyla hizmet vermeye başlayan Özkanlar Bornova Yeni Pazarı’nı aktif bir pazaryeri olarak tasarladıklarını vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa, “Pazarların ekonomiye olan katkısı çok önemli. Bu anlamda vatandaşlarımızın kaliteli ama ucuz ürünleri bulabildikleri semt pazarlarından alışveriş etme alışkanlığını da düşünerek hafta boyu açık kalacak bir pazaryeri yarattık. Özellikle kadınlarımız ile salgın önemleri çerçevesinde tezgahlarını açamayan esnafımızın heyecanla beklediğini tekstil pazarımızı da heyecanla hizmete açtık. İyi alışverişler, bol kazançlar diliyorum. Bornovamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window