Haberler|

Özellikle son günlerde ülke genelinde meydana gelen depremlerin ardından Bornova Belediyesi, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilinçlendirme çalışmalarına başladı. İlçe genelinde bilboardlara ve muhtarlıklara en yakın afet toplanma merkezlerinin haritalarını asan, tüm toplanma alanlarını resmi internet sitesine koyan Bornova   Belediyesi, çocukları bilgilendirmek için Deprem Farkındalık Eğitimi düzenledi. 

Oda Başkanı Öziçer anlattı

Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü üyelerinin aileleri ile birlikte katıldığı Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki eğitimde, Jeofizik Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Sinan Can Öziçer,  deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacakları anlattı. Öziçer, afet türleri, depremlerin oluşum süreci ve Ege Bölgesi’nin deprem risk haritası konusunda bilgi verdiği   miniklere, deprem anında  yapılması gerekenleri çeşitli oyunlarla tatbikat yaparak gösterdi. Çocuklar, sarsıntı başladığında neler yapmaları gerektiğini, duruş pozisyonları ve nerede yaşam üçgenleri oluşturabileceklerini deneyimleyerek öğrendi. 

Toplumda afet bilincinin yerleştirilmesi ve yeni nesillerin eğitimi amacıyla düzenlenen etkinliğin sonunda çocuklara deprem kiti hediye edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window