Haberler|

İş dünyasından siyasete, spordan sanata pek alanda sayısız başarılı isimi yetiştiren, sadece İzmir değil Türkiye’nin en önemli ve köklü eğitim kurumlarından olan Bornova Anadolu Lisesi’nin Eğitim Vakfı(BALEV)’ndan Bornova Belediyesi’nin eğitimdeki engelleri kaldıran projesi Dijital Sınıf’a övgü geldi. 

Bornova Anadolu Lisesi Müdürü Aydın Doğmuş, BALEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Kesginer, Burs Kulübü Başkanı Nezih Öztüre ve BAL Spor Kulübü Başkanı Mehmet Müftüoğlu, eğitim alanında hayata geçirdiği örnek proje nedeniyle ziyaret ettikleri Başkan İduğ’a teşekkür etti. Başkan İduğ’a plaket takdim eden Öztüre, Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında eğitim geldiğine ifade ederek, “Bornova Belediyesi’nin bu alanda geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için desteği çok anlamlı buluyor ve takdir ediyoruz. Hem vakıf, hem de okul olarak her türlü işbirliğine açığız” diye konuştu.

BAL’dan övgü almak büyük onur

Bornova Anadolu Lisesi gibi kurum tarafından takdir edilmesinin kendisi için büyük gurur ve onur olduğunu belirten Başkan İduğ ise eğitimin önemine dikkat çekti. İduğ, “Ancak sağlıklı bir eğitim sistemi dünya ile yarışabilir, gelişmiş ülkeler arasına girebiliriz. 40 matematik sorusundan ikisine doğru cevap verebilen, yabancı dil bilmeyen gençlerle bu yarışın içinde olmamız mümkün değil. Bornova Belediyesi olarak işte bu anlayışla eğitime destek veriyoruz. Dijital Sınıf’daki hedefimiz 60 bin öğrenciye ulaşmak. BELGEM’de yüzyüze eğitim verdiğimiz öğrenci sayısını da 5 bin 500’den 10 bine çıkaracağız. Bu amaçla Bornova’nın merkezinde eski bir dershane binasını satın aldık” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window