Haberler|

Bornova’da çeşitli park ve yeşil alanlarda bulunan onlarca aydınlatma elemanı kırıldı, 70 metreyi aşkın kablo parçalandı. Açıktaki elektrik akımında bir kaza olmaması için gerekli düzenlemeleri hızla yapan Bornova Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü görevlileri, son bir yılda onuncu saldırı ve hırsızlık olayı olduğunu ifade etti.

Park içinde bulunan elektrik trafosunun kapağını kırarak elektrik akımı varken kabloların kesilerek çalındığını söyleyen görevliler, “Kendi canlarını da çevrede yaşayan insan ve hayvanların canlarını da tehlikeye atıyorlar. Geldiğimizde kablolar açık durumda ortadaydı. Sabah erken saatlerde gördüğümüz için gerekli tedbirleri alabildik. Sokak hayvanları ya da oyun oynamak isteyen bir çocuğun elektrik akımına kapılması işten bile değil” dediler.

Aydınlatma elemanlarının, parkların aydınlık olmasından rahatsız olan, bölgede içki içmek isteyen kişilerce kırılmış olabilceğini ifade eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, son bir yıl içinde yüzün üzerinde aydınlatma elemanının kırıldığını ve 600 metrenin üzerinde kablonun çalındığını ifade etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window