Haberler|

Evde Yaşlı, Gebe, Lohusa ve Bebek Bakım, Hasta Nakil, Ağız ve Diş Sağlığı, Diyetisyenlik gibi hizmetler ve Sağlıklı Yaş Alma Merkezi ile sağlık alanında  vatandaşların yanında yer alan Bornova Belediyesi, düzenlediği eğitim, söyleşi ve panellerle  alanında uzman isimleri Bornovalılar ile buluşturuyor. 

Bu amaçla düzenlenen söyleşide Dr. Can Akgündüz, Alternatif Tıbbı anlattı. İlaçların yan etkilerinden kaynaklı ölüm oranlarının yüksekliğine dikkat çeken Akgündüz, “Dünya alternatif tedavi yöntemlerine yöneliyor” dedi. 

Çin ve Hindistan 5 bin önce keşfetti

Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen söyleşide, Çin ve Hindistan’da bu alanda yapılan çalışmaların 5 bin yıl öncesine kadar dayandığını batının ise alternatif tıptan çok geç haberdar olduğunu belirten Dr. Can Akgündüz, “2003 yılında sadece Amerika’da ilaçların yan etkisinden kaynaklanan ölümlerin sayısı 306 bin. İnsanlar artık bunu fark etti ve doğal olan şeylere yönelmeye başladı. İşte bu noktada alternatif tıp devreye giriyor. Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları bugün 24 üniversitemizde ders olarak işleniyor” dedi. 

Şeker ve glutenden uzak durun

Toksit bir dünyada yaşadığımızı ifade eden Akgündüz, “Sağlıklı kalmak için şeker ve glutenden uzak durmamız gerekiyor. Gluten bağımlılık yapan bir madde. Herhangi bir rahatsızlığımız varsa şeker ve gluteni kesmekle bu rahatsızlığın yarısını elemiş oluruz. Kanser hücreleri şekerle beslenir. Yani şeker tüketmekle kansere davetiye çıkarıyoruz”diye konuştu.

Dr. Can Akgündüz, ilaçların vücut üzerindeki etkileri, enerji kavramı, fitoterapi, homeopati, hipnoz, kayropraktik, kupa uygulaması, mezoterapi, ozon uygulaması, Çin Yogası, proloterapi, apiterapi, nöral terapi ve akupunktur gibi konularda da bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window