Haberler|

Bremen Mızıkacıları farklı yorumuyla

büyük beğeni topladı

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Grimm Kardeşler’in ölümsüz eseri Bremen Mızıkacıları’nı farklı bir yorumla “Başka Bir Bremen Mızıkacıları Hikayesi” adı altında yarı yıl tatilindeki çocuklar için oynadı. Arzu Leylak’ın yazıp İbrahim Güngör’ün yönettiği oyun, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde izleyici ile buluştu. Çocuklar ve onlara eşlik eden aileleri, insanlar ile hayvanların birlikte, dostça nasıl yaşayabileceğinin anlatıldığı oyunu ilgi ve heyecan ile izledi.

BİRLİKTE YAŞAMAK MÜMKÜN

Bilinmeyen bir tarihte hayvanlar, Bremen Mızıkacıları’nın insanlara karşı kazandığı zaferin kıvılcımıyla, soylarının tükenmesine neden olan, kendilerine kötü davranan insanların dünyasını ele geçirirler. Bremen hariç. Orada insanlar, hayvanlar ve tüm canlıların uyum içinde yaşayabildiğine dair bir söylenti dolaşmaktadır. Hayvanların egemenliğinden mutsuz olan, birlikte nasıl yaşayabildiklerini merak eden 4 kişi, Bremen’e doğru yola çıkmak için anlaşırlar. Ancak bir sorun vardır. Konuşmaları dahi yasak olan bu insanların karşısına, annesini kaybetmiş ve durmadan sorular soran geveze yavru kaz Bıdık çıkmıştır.

HER GÜN FARKLI YERDE ETKİNLİK

Bornova Belediyesi’nin çocuklara yönelik etkinlikleri yarı yıl tatili süresince devam edecek. 22 Ocak Çarşamba (Bugün) saat 15.00’te Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde Z Kuşak Çocuk Orkestrası konseri gerçekleştirilecek. 23 Ocak’ta Karaçam Kitaplığı, 24 Ocak’ta ise Naldöken Kitaplığı’nda saat 15.00’te Origami ve Drama Eşliğinde Masal Anlatıcılığı etkinliği yapılacak.Yetenekli Çocuklar Çocuk Tiyatrosu 27-28 ve 29 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 15.00 olmak üzere sırasıyla Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi, Atatürk  Mahallesi Şehit Kara Pilot İlker Karaman Sosyal Tesisleri ve Naldöken Kültür Merkezi’nde Bornovalı çocuklar ile buluşacak. Yarı yıl etkinlikleri 31 Ocak Cuma günü Çamiçi Kitaplığı’nda düzenlenecek Origami ve Drama Eşliğinde Masal Anlatıcılığı ile son bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window