Haberler|

TFF 1. Lig’den Süper Lige yükselme mücadelesi veren Altay sezonun ikinci yarısındaki iç saha maçlarını Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynayacak. Siyah beyazlı ekibe maçlarını Bornova’da oynama hakkı tanıyan protokolü Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ile Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu imzaladı. İduğ, Altay gibi köklü bir kulübü Bornova’da ağırlamanın büyük bir onur olduğunu ifade etti. Çok heyecanlı olduklarını söyleyen Ekmekçioğlu ise “Bornova’nın bize uğurlu geleceğine inanıyoruz” dedi.

İDUĞ: BİZİM İÇİN BÜYÜK ONUR

1980 ve 1990 yıllarda siyahlı beyazlı ekipte çok sayıda Bornovalı futbolcunun oynadığına dikkat çeken Başkan Mustafa İduğ, “1914 yılında kurulmuş, Türk futboluna damga vurmuş, çok önemli futbolcular yetiştirmiş 105 yıllık koca çınarı Bornova’da ağırlamak bizim için büyük onur. Bornova hem takım, hem taraftar olarak Altay ile güçlü bağları olan bir ilçe. Yapacağımız alt yapı çalışmalarıyla birlikte işbirliğimizi ilerki yıllara da taşıyacağız. İnşallah Altay başarılı olacak, Bornovalılar Süper Lig’de de izleyecek” diye konuştu.

EKMEKÇİOĞLU: HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Uzun süredir Bornova’ya gelmeyi hayal ettiklerini söyleyen Özgür Ekmekçioğlu ise “Çok heyecanlıyız. Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı çok güzel bir stat. Burada başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bornova’nın enerjisini oyuncularımız da hissediyor. Bornova’da çok sayıda taraftarımız var. Artık onlarla içiçe olacağız. Vizyoner ve ileriyi gören başkanımız Mustafa İduğ ile de yakınlaşmak bize ayrı bir  mutluluk veriyor. Bu birliktelik hayalimiz olan yeni tesis projmezi de hızlandıracaktır” dedi.

Kendi stadı tamamlanan Göztepe’nin Galatasaray galibiyeti ile Bornova Stadı’na veda etmesinin ardından imzalanan protokole göre Altınordu ile birlikte TFF 1. Lig’de mücadele eden Altay, ligin ikinci yarısındaki iç saha maçlarını Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynayacak.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window