Haberler|

Daha yaşanabilir bir kent yaratma yolunda kaynaklarını etkin ve verimli kullanan Bornova Belediyesi, hizmet filosuna 37 yeni araç ve iş makinesi daha kattı. Ekim ayında satın alınanlarla birlikte Bornova Belediyesi’nin öz varlığı olan araç ve iş makinesi sayısı 105’e çıktı. Daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak için ekipmanlarını sürekli yenileyip geliştireceklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tamamı 2019 model olan yerli araçların temsili anahtarını çalışanlarla birlikte teslim aldı. Araçlar, vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla teslim alındıktan sonra Bornova Cumhuriyet Meydanı’na getirildi.

Yeni alınan araç ve iş makinelerinin tüm Bornova’ya hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan İduğ, “Kiralamadan satın alma yöntemine geçerek filomuza kazandırdığımız araçlar verimlilik ve hizmet açısından büyük önem taşıyor. Bu araçlar en az 10-15 yıl kullanılacak ve kiralama yöntemi ile kıyaslandığında maliyetini bir yılda çıkaracak. Bu alımların devamı gelecek. Bornova Belediyesi daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için ekipmanlarını, ekibini her zaman geliştirecek. Biz Bornova’yı büyütmek için gelmiştik, hep birlikte büyüyoruz. Yeni araçlarımızı 2019 yılının son gününde teslim aldık. 2020’de de hız kesmeyeceğiz.” diye konuştu. 

2021’DE YATIRIMLAR ARTACAK

Son satın alınan araçlar ile birlikte 10 yıl için yapılacak toplam tasarrufun rakamsal değerinin 350 milyon TL’yi bulacağını vurgulayan Başkan İduğ, “Önemli olan edilen tasarruf sonrası bütçemizde tuttuğumuz kaynağın halkımızın talepleri ve öncelikli ihtiyaçları için kullanılmasıdır. Satın alma modeli ile edilen tasarruf özellikle 2021 yılından itibaren yatırımlara dönüşücek. Bu net bir şekilde göreceğiz” dedi.

SERTEL’DEN İDUĞ’A ÖVGÜ

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de Bornovalıların heyecanına ortak oldu. 

Başkan İduğ’dan Cumhuriyet Meydanı’na getirilen araçlar hakkında bilgi alan Sertel, Bornova’da gerçekleştirilen satın alma modelinin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ’u kutluyorum. Bornova’da temizlik ve diğer hizmetler için kendi mülkünü edinen bir başkan olarak tarihe not düşüyor. Aslında taşeron sistemi, kiralık araçlarla verilen hizmet, belediyelere hiçbir mülk kazandırmadığı gibi, sistemin birilerini zengin ettiği gerçeği de ortada. Bu projeyi hayata geçirdiği için hem tebrik ediyorum hem de teşekkür ediyorum. Bu en azından bir güvencedir bu. Kiralama sistemine harcanan paranın satın almaya harcanması çok akılcı bir iş. Başkan İduğ, otomotiv sektöründen gelen ve karı zararı bilen bir belediye başkanı olarak İzmir’deki bir ilki gerçekleştirdi” 

Bornova Belediyesi, 24 Ekim 2019 tarihinde 31 Milyon TL’ye temizlik ve parkların bakımında kullanılmak üzere 68 araç ve yeni iş makinası satın almıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window