Haberler|

Bornova Pınarbaşı Rahvan At Yarışları’nın 7.si, Türkiye’nin dört bir yanından 182 at ve yüzlerce at tutkununun katıldığı Cumhuriyet kutlamaları kapsamında

düzenlendi. Bornova Belediyesi ve Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü işbirliği ile düzenlenen yarışlarda, renkli görüntüler ortaya çıktı, gösteriler izleyicilerden büyük alkış aldı.Yarışlar, Pınarbaşı Yarış Pisti’nin yanında yeni yapılan alanda gerçekleşti.

Cumhuriyet’in 96’ıncı yılı kutlamaları kapsamında yapılan yarışları Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve eşi Ufuk İduğ, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, CHP İlçe Başkanı Asım Güven, meclis üyeleri ve at tutkunları birlikte izledi. Rahvan at kültürünün yaşatılmasına katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Başkan İduğ, “Farklı yörelerden gelen at binicilerine ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim. Biz at biniciliğini geleneksel hale getirerek, tanıtımını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Atlı sporların Türkler için vazgeçilemez olduğunu ifade eden Kaymakam Genel ise binicilik ve okçuluğun Türk tarihinin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Yüzlerce at tutkununun katıldığı yarışlara atlı okçuluk, kılıç ve mızraklarla yapılan gösteriler renk kattı. Binicilik ve okçuluk tutkusuyla tanınan Kaymakam Genel de at üzerinde ok atarak, mini bir gösteri yaptı. Genel, başarılı atışlarıyla izleyicilerden büyük alkış aldı. Bornova Rahvan At Yetiştiriciliği ve Binicilik Kulübü Başkanı Fehmi Karanfil ve Mehmet Ali Aztekin, Kaymakam Genel’e plaket verirken, Kulüp Başkan Yardımcısı Cem Karaosman da Başkan İduğ’a plaket vererek teşekkür etti. Yarışlar sonunda kazanan atçılara madalya ve kupalarını da Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Ulaş Polat verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window