Haberler|

Vatandaşlara daha iyi koşullarda hizmet sunmayı hedefleyen Bornova Belediyesi, ek hizmet binası olarak kullanmak üzere Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki eski İş Bankası binasını satın aldı.

Öncelikleri arasında yeni hizmet binasının olmadığını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Günümüz ekonomik şartlarında, Şehir Stadı’nın olduğu alanda planlanan projeden vazgeçtik. Böylece, 4 milyon liraya gerçekleştirdiğimiz satın alma ile yeni hizmet binasının tahmini maliyeti olan 200 milyon lirayı Bornovalıların taleplerini karşılamak üzere belediyemizin kasasında tuttuk. Bornova’yı büyütme yolunda kaynaklarımızı her alanda etkin ve verimli kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP İzmir Milletvekilleri; Mahir Polat ve Atila Sertel, CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP İlçe Başkanı Asım Güven ile birlikte satın alınan binayı inceleyen Başkan İduğ, “Burası yıllarca banka şubesi olarak kullanıldı. Tüm Bornovalılar’ın bildiği bir yer. Yapacağımız düzenlemelerin ardından daha önceki işlevini de düşünerek mali işlerle ilgili tüm birimlerimizi buraya taşıyacağız. Zemin altındaki katı ise arşivleme için kullanacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window