Haberler|

Bornova Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği ile birlikte her yıl geleneksel olarak düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası, Türkiye’nin dört bir yanından satranç tutkunlarını Bornova’da buluşturdu.

Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Turnuva’ya 14 ilden 135 sporcu katıldı. 1400 UKD-ELO kuvvet derecesinin üzerinde ve altında olmak üzere iki kategoride, 7-18 yaş arası sporcular mücadele etti. Turnuva’nın şampiyonları (A) kategorisinde Alparslan Işık, (B) kategorisinde ise Efe Küçüknane oldu. Şampiyonlar kupalarını Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Kahya’dan aldı. İki kategoride de ilk 10’a girenlerin madalyalarını Turnuva Gözlemcisi Uluslararası Hakem Aydın Kara ile Bornova Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Dr. Yasin Barut verdi.

Ödül töreninde konuşan Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Kahya, yoğun ilgi gören 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’nı gelecek yıllarda da düzenlemeye devam edeceklerini belirterek, “Bornova Belediyesi olarak gençlerimizin eğitimine ve gelişimine destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Search Window